Bełchatów: odzyskaj połowę opłaty za koncesję na alkohol

Bełchatów: odzyskaj połowę opłaty za koncesję na alkohol Fot. UM Bełchatów

Właściciele pubów, barów czy restauracji w Bełchatowie mogą się ubiegać o zwrot połowy opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych. Przygotowana przez prezydent Mariolę Czechowską i przyjęta na styczniowej sesji uchwała, weszła w życie w sobotę, 13 marca. Od tego dnia przedsiębiorcy, którzy do końca stycznia zapłacili całość rocznej należności, mogą wnioskować o zwrot.

Tuż przed styczniową sesją Rady Miejskiej w życie weszła ustawa, która dała samorządom możliwość wprowadzenia zwrotu przedsiębiorcom części poniesionej przez nich opłaty za koncesję alkoholową. Pozwoliło to wprowadzić pod obrady prezydencki projekt uchwały w tej sprawie, którego pierwotnie nie było w planowanym porządku.

- Pandemia spowodowała, że wiele branż boryka się z trudnościami finansowymi. Dlatego kiedy tylko pojawiła się taka prawna możliwość kolejnej pomocy dla przedsiębiorców, od razu z niej skorzystaliśmy – tłumaczy prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

Uchwała obowiązuje od 13 marca i od tego momentu przedsiębiorcy mogą się ubiegać o zwrot połowy poniesionych kosztów. Chodzi o właścicieli lokali gastronomicznych, którzy do końca stycznia jednorazowo uiścili roczną opłatę. Wniosek, którego wzór znajduje się w załączniku poniżej, można przesłać elektronicznie za pośrednictwem platformy e-PUAP. Natomiast od poniedziałku, 15 marca, dokument będzie można również składać osobiście w Urzędzie Miasta przy ul. Kościuszki 1. Wszelkich informacji na ten temat udzielają także pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu pod numerem telefonu 44 733 51 60.

– Podejmujemy różne działania, by wspierać naszych przedsiębiorców, bo dzięki temu mają szansę przetrwać ten trudny czas, a co za tym – także utrzymać zatrudnienie. Jestem przekonana, że zaproponowany zwrot części opłaty za koncesję pomoże utrzymać płynność finansową wielu bełchatowskich lokali gastronomicznych – dodaje prezydent Czechowska.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów uchwała alkohol zwrot koncesja

Załączniki

uchwala-alkohol.pdf

wniosek-o-zwrot-50-proc-oplaty-za-zezwolenie-na-sprzedaz-alkoholu.pdf

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE