Bełchatów: Oddali krew podczas tegorocznego Motoserca

Bełchatów: Oddali krew podczas tegorocznego Motoserca Fot. UM Bełchatów

Ponad 14 litrów krwi oddali bełchatowianie podczas niedzielnego Motoserca. Była to już trzynasta edycja ogólnopolskiej akcji organizowanej przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Oficjalnym partnerem tegorocznej bełchatowskiej odsłony było m.in. Miasto Bełchatów.

O tym, że w bankach krwi brakuje tego cennego „leku”, alarmują m.in. Polski Czerwony Krzyż czy Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. By poprawić tę sytuację, od kilkunastu lat organizowana jest charytatywna zbiórka w ramach ogólnopolskiej akcji Motoserce. Każdego roku na zaproszenie organizujących ją klubów motocyklowych odpowiada kilkudziesięciu bełchatowian. Podobnie było także i tym razem. W niedzielę, 25 kwietnia, w kolejce do krwiobusu na placu Narutowicza ustawiło się kilkudziesięciu mieszkańców naszego miasta.

– Krwi nie można kupić, dlatego od kilku lat oddaję ją honorowo. Uważam, że Motoserce to wspaniała inicjatywa i gratuluję organizatorom tego, że podjęli się jej zorganizowania. Fajnie, że w taki prosty sposób możemy pomóc i być może uratować czyjeś życie – mówi pani Sylwia, która w Motosercu wzięła udział po raz pierwszy, ale jak podkreśla, z pewnością nie ostatni.

Organizatorem tegorocznej odsłony akcji w naszym mieście był bełchatowski Chapter Mid-West. Jego prezes, Adam Ciupa, dziękował za tak duży odzew mieszkańców.

– Po raz pierwszy podjęliśmy się organizacji, w planie mamy już kolejne prozdrowotne inicjatywy. Dla nas priorytetem było, aby zebrać jak najwięcej krwi. Na każdym kroku podkreślam, że każda kropla jest na wagę złota. Dlatego tym bardziej cieszy, że 32 bełchatowian zdecydowało się podzielić tym najcenniejszym lekiem – zaznacza Adam Ciupa.

Partnerami tegorocznej odsłony Motoserca było m.in. Miasto Bełchatów, a także Polski Czerwony Krzyż oraz Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów motoserce bełchatów motoserce krew
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE