Bełchatów: nowe piktogramy na miejskich ulicach

Bełchatów: nowe piktogramy na miejskich ulicach Fot. UM Bełchatów

Na bełchatowskich ulicach pojawiły się kolejne piktogramy. Dodatkowe znaki poziome naklejone zostały m.in. na ul. Cegielnianej, Kolejowej i Nehrebeckiego. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo na miejskich drogach.

Piktogramy są odzwierciedleniem znaków pionowych, z tym że nakleja się je na nawierzchni ulic. Mają one przypominać kierowcom o obowiązującym oznakowaniu, a także wyostrzyć ich czujność. Najczęściej montowane się w miejscach newralgicznych lub takich, w których oznakowanie pionowe może być słabo widoczne.

- Pierwsze cztery piktogramy nakleiliśmy jesienią ubiegłego roku. Dodatkowe oznakowanie sprawdziło się. Na skrzyżowaniach ulic: Szkolnej z Ogrodową, Okrzei i Staszica oraz Bawełnianej z Pabianicką jest teraz zdecydowanie bezpieczniej. Dlatego takie rozwiązanie postanowiliśmy zastosować również w innych punktach miasta – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

Nowe oznakowanie poziome – dwa znaki STOP - zobaczymy na skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego i Kempfinówki. Dziewięć kolejnych – nakazujących jazdę do 30 kilometrów na godzinę – pojawiło się w strefach ograniczonej prędkości na ulicach: Kolejowej, Kopeckiego, Nehrebeckiego, Cegielnianej, Sadowej oraz Malinowej.

Miejsca, w których naklejono piktogramy, nie są przypadkowe. Jak wynika z obserwacji, tu bowiem często dochodzi do różnych zdarzeń drogowych.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów piktogramy bełchatów
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE