Bełchatów: Miasto stroi się na święta

Bełchatów: Miasto stroi się na święta Fot. UM Bełchatów

Od kilku dni w Bełchatowie trwają prace przy montażu świątecznych iluminacji. Podobnie, jak w latach poprzednich, bożonarodzeniowy klimat stworzą dekoracje na drzewach, latarniach, wzdłuż głównych ulic oraz miejska choinka na Placu Narutowicza. Wszystkie rozświetlą miasto na początku grudnia.

Do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka tygodni, ale miasto już powoli przygotowuje się na ten wyjątkowy czas. Choinki, ozdoby i światełka rozświetlą głównie centrum, ale także osiedla i główne ulice Bełchatowa. Na słupach oświetleniowych przy ulicy Kościuszki już wiszą śnieżynki, zimowe ozdoby są już także na słupach w Grocholicach czy w okolicach ronda Andersa.

Na Placu Narutowicza zawieszone zostaną m.in. 22 świąteczne kule, z których każda przyozdobiona będzie czerwonymi i zielonymi bombkami oraz 200 lampkami. Dodatkowo poza łańcuchami z lampek, na drzewach będzie można zobaczyć świetlne sople, warkocze i tuby. Jak co roku w sercu miasta stanie ośmiometrowa choinka, a drzewko przy Miejskim Centrum Kultury przystrojone zostanie setką ledowych sznurów (40 kompletów zimnych i 60 ciepłych białych z refleksem).

Tradycyjnie już świątecznie przyozdobione jest rondo gen. Władysława Andersa (Wojska Polskiego / Lipowa / rot. W. Pileckiego / Czapliniecka), świąteczne iluminacje będą cieszyć także w okolicach siedmiu bełchatowskich kościołów, między innymi na osiedlu Dolnośląskim, Binkowie i Przytorzu. Wkrótce światełkami zostanie przyozdobiony budynek bełchatowskiego Urzędu Miasta.

Świetlne ozdoby rozbłysną jak co roku na początku grudnia. tak by na Mikołajki cieszyły bełchatowian. Świąteczny klimat będą one tworzyć w mieście przez około 2 miesiące.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów święta ozdoby świąteczne boże narodzenie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE