Bełchatów: Masz niepotrzebne rzeczy? Przekaż je schronisku

Bełchatów: Masz niepotrzebne rzeczy? Przekaż je schronisku Fot. UM Bełchatów

Zbliża się zima, a wraz z nią zwiększa się zainteresowanie schroniskiem dla osób bezdomnych w Bełchatowie. Schronisko uruchomiło zbiórkę. Potrzebne są m.in. koce, kołdry, ręczniki, ale też bielizna i środki czystości.

Jesień i zima to czas, kiedy w schronisku przebywa więcej niż zazwyczaj osób. Potrzebne są więc dodatkowe koce, pościele, kołdry i ręczniki. Ale nie tylko.

– Przydadzą się również krzesła oraz pojedyncze tapczany lub mniejsze łóżka. Nasze pomieszczenia nie są zbyt duże i meble większych gabarytów, jak narożniki, rozkładane wersalki i fotele po prostu się w nich nie zmieszczą – mówi Anna Latosińska, kierownik schroniska.

Schronisko poszukuje również ubrań i bielizny. Mowa m.in. o ciepłych kurtkach, spodniach, swetrach oraz skarpetkach, kalesonach i podkoszulkach. Warto więc przewietrzyć swoja szafy i przekazać schronisku to czego już nie potrzebujemy.

- Chętnie przyjmiemy też środki czystości. Najbardziej potrzebne są mydła, papier toaletowy, pasty i szczoteczki do zębów. Potrzebujemy również płynów do podłogi i czyszczenia WC – tłumaczy Anna Latosińska.

Placówce można także przekazać produkty spożywcze. Najlepiej takie, które mają dłuższy termin przydatności m.in. konserwy, puszki mięsne i rybne, zupki – tzw. „gorące kubki”.

Wszystkie rzeczy można dostarczyć do siedziby placówki przy ul. Czaplinieckiej 7a. Pracownicy schroniska dostępni są w godz. 6:00-22:00. Więcej informacji uzyskać można bezpośrednio od pracowników placówki pod numerem telefonu 698 886 121.

Zbiórkę potrzebnych rzeczy schronisko organizuje cyklicznie. Zazwyczaj spotkają się one z dużym odzewem wśród mieszkańców.

– Liczymy, że i tym razem będzie podobnie. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc, prosimy jednak, aby przynoszone rzeczy były czyste i nadające się jeszcze do użytku – podsumowuje Anna Latosińska ze schroniska dla osób bezdomnych.

Od lat miejskie schronisko prowadzi bełchatowskie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, które otrzymuje na ten cel dotację z miasta. W schronisku potrzebujący mogą przenocować, a także skorzystać z zabiegów sanitarnych, pomocy w rozwiązywaniu problemów czy załatwieniu bieżących spraw.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów schronisko osoby bezdomne zbiórka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE