Bełchatów: Latem i wiosną lodowisko zamieni się w rolkowisko

Bełchatów: Latem i wiosną lodowisko zamieni się w rolkowisko Fot. UM Bełchatów

Miejskie rolkowisko w Bełchatowie już gotowe. Tym samym zakończył się pierwszy etap modernizacji lodowiska przy ul. Edwardów. Kosztowała ona nieco ponad 600 tys. zł. Projekt realizowany był w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.

Rolkowisko powstało na terenie lodowiska miejskiego. Aby można było je uruchomić konieczne było dostosowanie ślizgawki do potrzeb nowego obiektu.

– W ramach modernizacji lodowiska wymienione zostało podłoże na betonową, bezdylatacyjną, wykonaną jednoetapowo płytę mroźni. Zmodernizowane zostało orurowanie służące do mrożenia lodowiska. Wstawiono także nowe i wyższe bandy, które posiadają nowe zabezpieczenie w formie siatek, czyli krążkochwytów i przegród z plexi – mówi Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. 

Wspomniane prace kosztowały miasto nieco ponad 600 tys. zł.   

To pierwszy tego typu obiekt w Bełchatowie. Pomysł na uruchomienie rolkowiska mieli sami mieszkańcy, którzy do siódmej edycji budżetu obywatelskiego zgłosili projekt pod nazwą: przystosowanie lodowiska miejskiego do jazdy na rolkach i wrotkach w sezonie letnim. W głosowaniu zajął on trzecie miejsce. Kiedy okazało się, że dwa zwycięskie zadania w sumie kosztować będą mniej niż przeznaczona dla projektów twardych kwota, prezydent Mariola Czechowska zdecydowała, że miasto zrealizuje częściowo także to zadanie.

 - Staraliśmy się wygospodarować z miejskiego budżetu jak najwięcej środków na tę inwestycję. Chcieliśmy bowiem, aby pierwszy etap modernizacji lodowiska, objął wszystkie niezbędne prace do uruchomienia rolkowiska – tłumaczy Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Miejskie Centrum Sportu chciałoby otworzyć rolkowisko już wiosną. Wszystko zależy jednak od sytuacji epidemiologicznej.

– Udostępnienie obiektu uzależnione będzie oczywiście od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, a także od terminu ewentualnego drugiego etapu modernizacji lodowiska. Jeżeli tylko otrzymamy „zielone światło” na uruchomienie rolkowiska o szczegółach poinformujemy na naszej stronie www.mcs.belchatow.pl – podsumowuje dyrektor Woźniak.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów lodowisko rolkowisko bełchatów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE