Bełchatów: kolejne badania na obecność koronawirusa

Bełchatów: kolejne badania na obecność koronawirusa Fot. UM Bełchatów

Już po raz szósty w Bełchatowie stanął Mobilny Punkt Pobrań. Tym razem do badania na obecność koronawirusa powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wytypowała około stu osób, które mogły mieć kontakt z osobą zakażoną. Podobnie jak podczas poprzednich akcji, także tym razem badania prowadzone są przy ścisłej współpracy miasta z bełchatowskim sanepidem oraz wojewodą łódzkim.

Na parkingu przy ul. Staszica przeprowadzono kolejną akcję pobierania wymazów do badań w kierunku obecności koronawirusa. Osoby wytypowane do przez sanepid do punktu drive-thru przyjeżdżają własnym samochodem i nie opuszczają pojazdu podczas całej procedury.

– Nasz punkt składa się z kilku sekcji: oczekiwania, ewidencji i pobierania. Wszystko odbywa się w reżimie sanitarnym z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa. Chodzi o to, by uchronić przed zakażeniem obsługę punktu oraz mieszkańców – mówi Wojciech Łągwa, koordynator Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w bełchatowskim magistracie, który nadzoruje badania.

Informację o wyniku testu osobom badanym sanepid przekaże w ciągu kilku dni.

Przy organizacji mobilnego punktu pobrań miasto ściśle współpracuje z bełchatowskim sanepidem, wojewodą łódzkim oraz Wojskami Obrony Terytorialnej, których specjalnie przygotowani i przeszkoleni żołnierze pobierają w Bełchatowie wymazy. Miasto odpowiedzialne jest m.in. za zabezpieczenie miejsca, jego wygrodzenie i oznakowanie strefy, w czym pomagają także funkcjonariusze Straży Miejskiej.

– Walka z epidemią koronawirusa to dla samorządu ogromne wyzwanie finansowe i organizacyjne. Od samego początku prowadzimy wiele działań zmierzających do ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19. Na bieżąco monitorujemy sytuację i jesteśmy w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za walkę z wirusem na naszym terenie – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Badania pod kątem obecności wirusa SARS-Cov-2 prowadzone były w Bełchatowie już po raz szósty. Tym razem do pobrania wymazów sanepid wytypował około 100 mieszkańców, którzy mogli mieć kontakt z osobą zakażoną. W sumie do tej pory w Bełchatowie przebadanych zostało około 500 osób.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów koronawirus wymazy badanie mobilny punkt pobrań
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE