Bełchatów: Kładki na Rakówce już po remoncie

Bełchatów: Kładki na Rakówce już po remoncie Fot. UM Bełchatów

Dwie kładki na Rakówce w Bełchatowie zyskały nowy wygląd. Remont mostków zlokalizowanych na skwerze Honorowych Dawców Krwi na Binkowie objął m.in. modernizację konstrukcji oraz glinkowo-żwirkowych ścieżek. Prace kosztowały 75 tys. zł.

Mocno wyeksploatowane konstrukcje drewnianych kładek w okolicach ulic Szmaragdowej i Diamentowej spowodowały, że dalsze korzystanie z nich było niemożliwe ze względów bezpieczeństwa. Dlatego magistrat podjął decyzję o modernizacji dwóch mostków na Binkowie. Prace właśnie się zakończyły.

Remont rozpoczął się od zdemontowania starych kładek i montażu nowych przyczółków, czyli podpór betonowych. Następnie umocowano na nich mostki metalowe. Dzięki temu kładki nie tylko zyskały na wyglądzie, ale przede wszystkim umożliwią bezpieczne i wygodne przejście przez rzekę.

Dodatkowo w ramach prac wykonane zostały glinkowo-żwirkowe ścieżki prowadzące do mostków. Taka technologia jest najczęściej stosowana w parkach czy skwerach, ponieważ doskonale harmonizuje z zielenią, ale nie tylko. Dodatkowo stanowi ona warstwę przepuszczalną dla wody i nie wymaga tak rozbudowanych odwodnień, jakie tworzy się przy tradycyjnej kostce kamiennej czy betonowej.

Prace na skwerze Honorowych Dawców Krwi objęły również czyszczenie koryta Rakówki. Należy pamiętać, że drożne koryto to nie tylko poprawa estetyki rzeki, ale także jeden z elementów bezpieczeństwa mieszkańców – szczególnie podczas intensywnych opadów deszczu. Odmulanie dna, regulacja zboczy oraz czyszczenie wylotów z miejskiej kanalizacji deszczowej zapobiegają tworzeniu się wylewów czy zastojów, a woda będzie mogła swobodnie przepływać.

Kompleksowy remont kładek kosztował magistrat 75 tys. zł.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów rakówka binków kładki remont
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE