Bełchatów: Harcerze przekazali Światło Betlejemskie

Bełchatów: Harcerze przekazali Światło Betlejemskie Fot. UM Bełchatów

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Bełchatowa. Z rąk bełchatowskich harcerzy przyjęła je prezydent Mariola Czechowska. Światełko, jako symbol pokoju, bezpieczeństwa i świąt Bożego Narodzenia, przekazywane jest od 1986 roku, a do Polski dociera od 30 lat. Hasło tegorocznej edycji sztafety to „Światło służby” i nawiązuje ono do pomocy niesionej przez harcerki i harcerzy w dobie pandemii.

W grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Do Polski dociera za pośrednictwem skautów Słowackich od których co roku Światło Betlejemskie jest odbierane na Łysej Polanie skąd rozwożone jest po całym kraju. W czwartek, 17 grudnia dotarło także do Bełchatowa. Z rąk harcerzy z 3 BDH „Leśni”, 9 GZ „Pszczółki” oraz 6 GZ „Lwiątka” przyjęła je prezydent miasta Mariola Czechowska.

– Droga, którą dzięki harcerzom od kilkudziesięciu lat przebywa światło betlejemskie, jest dowodem na to, jak ważną siłę ma tradycja i poczucie wspólnoty. Głęboko wierzę w to, że ten betlejemski płomyk rozświetli nasze miasto i wypełni serca bełchatowian bożonarodzeniowym ciepłem – mówi prezydent Czechowska.

– Przez całą swoją ponad stuletnią historią harcerze służyli Ojczyźnie i są zawsze tam, gdzie ich najbardziej potrzebujemy. Nie inaczej jest także dziś, w dobie epidemii. Dlatego pragnę podziękować wszystkim naszym harcerkom i harcerzom za ich służbę i pomoc, jaką świadczą w tym trudnym dla nas wszystkich czasie – dodaje prezydent Czechowska.

Teraz harcerze zaniosą światło dalej. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szpitala, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów zhp bełchatów betlejemskie światło pokoju
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE