Bełchatów: dwaj bracia pobili i okradli mężczyznę

Bełchatów: dwaj bracia pobili i okradli mężczyznę Fot. KPP Bełchatów

Bełchatowscy kryminalni zatrzymali sprawców rozboju chwilę po otrzymaniu zgłoszenia o przestępstwie. Agresorzy to bracia w wieku 26 i 29 lat, znani stróżom prawa z innych przestępstw. Napastnicy zaatakowali, pobili i okradli swoją ofiarę, po czym uciekli z miejsca zdarzenia. Decyzją sądu na wniosek Prokuratora Rejonowego w Bełchatowie notowani bełchatowianie zostali aresztowani na 3 miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

22 maja 2020 roku do Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że przed chwilą został pobity i okradziony. Zdarzenie miało miejsce około godziny 17.00 na wysokości przystanku autobusowego na ulicy Kwiatowej w Bełchatowie. Zawiadomił, że jadąc rowerem do pracy został zaatakowany przez dwóch mężczyzn.

Napastnicy zadawali ciosy uderzając swoją ofiarę pięściami w twarz i w głowę. Kiedy doprowadzili pokrzywdzonego do stanu bezbronności ukradli mu pieniądze oraz zniszczyli jego okulary, po czym uciekli z miejsca zdarzenia.

Wartość strat pokrzywdzony oszacował na 1300 złotych. Kryminalni we wsparciu policjantów z Wydziału Prewencji zatrzymali sprawców jeszcze tego samego dnia, zaraz po otrzymaniu zawiadomienia o przestępstwie. W chwili zatrzymania podejrzewani byli nietrzeźwi i agresywni.

Notowani bełchatowianie to bracia w wieku 26 i 29 lat. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszeli zarzut przestępstwa rozboju. Sąd na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował dwójkę podejrzanych.

Rozbój to przestępstwo zagrożone kara do 12 lat pozbawienia wolności. Młodszy z braci będzie odpowiadał w warunkach recydywy, co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary.

(info: KPP Bełchatów)

Więcej o:
policja bełchatów pobicie rozbój kradzież
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE