Bełchatów: Dodatkowa urna na dokumenty w wydziale komunikacji

Bełchatów: Dodatkowa urna na dokumenty w wydziale komunikacji Fot. Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

Klienci Wydziału Komunikacji w bełchatowskim starostwie będą mogli od poniedziałku, 18 maja, przekazywać dokumenty w swoich sprawach poprzez wrzucenie ich do specjalnej urny, ustawionej przed budynkiem przy ul. Pabianickiej 26, bezpośrednio przy wejściu do wydziału. Do tej pory było to możliwe tylko w budynku głównym urzędu.

Wydział Komunikacji i Dróg na bieżąco realizuje rejestracje pojazdów, wymianę dowodów rejestracyjnych (np. z powodu braku miejsca na kolejne zapisy czy zagubienia), wydawanie wtórników kart pojazdu i dowodów rejestracyjnych, zgłoszenia sprzedaży lub nabycia pojazdów, wydawanie wtórników tablic rejestracyjnych. Sposób rejestracji pojazdu zakupionego w Polsce (już zarejestrowanego, tzw. przerejestrowanie) wygląda identycznie, jak w przypadku pojazdów sprowadzonych z zagranicy (pierwsza rejestracja w Polsce) oraz pojazdów nowych. Dokumenty do danej sprawy powinny być zapakowane w jedną kopertę.

Jeśli dokumentacja okaże się niekompletna, pracownik wydziału skontaktuje się z wnioskodawcą telefonicznie, by przekazać tę informację i ustalić formę uzupełnienia danych. Po odbiór dokumentów i tablic klienci zgłaszają się osobiście w wyznaczonym tylko dla nich dokładnym terminie i godzinie. W tym celu przygotowane są specjalne dwa punkty, zabezpieczone obudowami z pleksy, by maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo korzystających z nich mieszkańców i pracowników. Opłaty dotyczące spraw załatwianych w wydziale komunikacji można uiszczać tylko przelewem na rachunek bankowy.

(info: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie)

Więcej o:
bełchatów starostwo wydział komunikacji bełchatów
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE