Bełchatów: blisko 4 promile alkoholu miał kierowca skody

Bełchatów: blisko 4 promile alkoholu miał kierowca skody Fot. KPP Bełchatów

Kompletnie pijany kierowca skody został zatrzymany przez bełchatowskich policjantów. 34-latek miał blisko 4 promile alkoholu i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dzięki reakcji innego kierowcy, który poinformował o zagrożeniu nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem. Tym razem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 18 września 2020 roku, po godzinie 21-szej bełchatowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy skody, którego sposób jazdy wskazuje, że jest pijany. Mężczyzna nie trzymał toru jazdy, jechał „wężykiem”, zjeżdżając na pobocze i wyjeżdżając za oś jezdni. Swoim zachowaniem wyraźnie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym.

Policjanci wysłani na miejsce zdarzenia zastali zgłaszającego, który wskazał im teren posesji, na którą przed chwilą wjechał kierujący skodą. Sprawdzili wskazany przez świadka zdarzenia adres. Na podwórzu stała zaparkowana skoda felicia, z ciepłą jeszcze pokrywą silnika i kluczykami od pojazdu pozostawionymi na siedzeniu kierowcy. Nieopodal pojazdu w towarzystwie kolegów zastali znanego im 34-letniego kierowcę. Był wyraźnie pijany i zataczał się. Początkowo wszystkiemu zaprzeczał, ale ostatecznie przyznał, że pijany kierował samochodem.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Okazało się też, że podejrzewany ma czynny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Zatrzymany przez mundurowych 34-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości będąc wcześniej prawomocnie skazanym za to samo przestępstwo. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(info: KPP Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów policja bełchatów pijany kierowca
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE