Bełchatów będzie w czerwonej strefie

Bełchatów będzie w czerwonej strefie Fot. UM Bełchatów

Powiat bełchatowski, a wraz z nim Bełchatów od soboty, 10 października 2020 r. znajdzie się w czerwonej strefie. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, które obowiązywać będzie od 10 października, wprowadzone zostaną bardziej restrykcyjne zasady. Przede wszystkim już od północy z piątku na sobotę trzeba będzie zasłaniać nos i usta również na świeżym powietrzu, a działalność restauracyjna możliwa będzie jedynie do godziny 22.00.

Od soboty w całym kraju obowiązywać będą zasady właściwe dla strefy żółtej z wyłączeniem tych powiatów, które znajdą się w grupie zakwalifikowanych do czerwonej.

W powiecie bełchatowskim, jak podaje Urząd Wojewódzki w Łodzi na dzień 8.10.2020 choruje 296 osób. Ma to swoje konsekwencje. Od soboty będziemy w strefie czerwonej, a to oznacza konieczność przestrzegania nowych obostrzeń.

Od soboty będziemy mieć obowiązek zasłaniania ust w przestrzeni publicznej. Oznacza to, że idąc np. do sklepu, na spacer czy odwiedzając groby bliskich trzeba będzie mieć założoną maseczkę lub przyłbicę. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie te osoby, które posiadają stosowne zaświadczenie lekarskie.

W strefie czerwonej nie można organizować kongresów, targów i wydarzeń kulturalnych, nawet na świeżym powietrzu. Imprezy sportowe mogą się odbywać, ale bez udziału publiczności.

Działalność kin jest możliwa, ale z ograniczeniem widowni do 25 proc. W siłowniach i klubach fitness zajęcia mogą się odbywać, pod warunkiem jednak, że na 1 osobę zapewniona zostanie przestrzeń 10 mkw powierzchni. Wesela i uroczystości rodzinne ograniczone zostają do 50 osób z wyłączeniem obsługi.

O tym, do jakiej strefy zaliczony zostanie konkretny powiat, decyduje liczba zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Lista powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów powiat bełchatowski czerwona strefa koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE