Bełchatów: angielski od podstaw dla seniorów

Bełchatów: angielski od podstaw dla seniorów Fot. pixabay.com

Seniorzy, którzy chcą poznać podstawy języka angielskiego, mogą wziąć udział w kursie organizowanym przez Uniwersytet Warszawski. By rozpocząć naukę wystarczy się zapisać, a samo szkolenie odbywać się będzie online. Do udziału w projekcie zachęca także bełchatowskie Miejskie Centrum Kultury.

Rozwój osobisty ma duże znaczenie w każdym wieku, Różne formy aktywności pobudzają bowiem naturalną ciekawość świata, zaspokajają pragnienie wiedzy i pozwalają czuć się młodo bez względu na wiek. Mogą to być np. zajęcia taneczne, komputerowe lub lektoraty języków obcych, których znajomość jest coraz bardziej potrzebna do funkcjonowania we współczesnym świecie.

I tu naprzeciw oczekiwaniom aktywnym osobom po 65 roku życia wychodzą wykładowcy anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim wraz z pracownikami Wydziału Nauk Ekonomicznych uczelni. Ich projekt pn. „Trzecia Misja Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego” ma zachęcać seniorów do rozpoczęcia nauki języka angielskiego, a przez to także nowych umiejętności otwierających ich na współczesny świat.

By wziąć udział w kursie, wystarczy się zarejestrować TUTAJ. Szkolenie ma formę e-learningu, co oznacza, że po uzyskaniu dostępu do platformy uczestnik pracuje indywidualnie i w dowolnym czasie z zamieszczonymi materiałami. Kurs ma budowę modułową, jest podzielony na 13 lekcji na które składają się filmiki i ćwiczenia, quizy, testy oraz zadania.

Tematyka kursu jest tak dobrana, aby zapewnić jak najszersze spektrum przydatnych zagadnień językowych dla osoby rozpoczynającej przygodę z językiem angielskim: od przedstawiania się po zakupy, wizytę w restauracji czy wyjazd.

Projekt organizowany jest przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów seniorzy nauka języka angielskiego mck bełchatów
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE