Bełchatów: 2,6 mln zł na budowę domu dziecka

Bełchatów: 2,6 mln zł na budowę domu dziecka Fot. wizualizacja - Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

Powiat Bełchatowski otrzymał 2 mln 600 tysięcy złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z przeznaczeniem na budowę domu dziecka. Nowy energooszczędny budynek powstanie w Bełchatowie. Planowaną lokalizacją jest teren przy ulicy Czaplinieckiej w sąsiedztwie II LO i PCS. W domu zamieszkają podopieczni Domu Dziecka z Dąbrowy Rusieckiej. Jak mówi Dorota Pędziwiatr - starosta bełchatowski, będzie to bardzo ważna i wymagająca inwestycja dla powiatu.

Sytuacja ekonomiczna samorządów spowodowana epidemią COVID-19 przyczyniła się do uruchomienia przez rząd mechanizmu wspierającego samorządy, przeznaczając 6 mld złotych na różnego rodzaje zadania inwestycyjne gmin, powiatów i miast. Pierwsze środki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 2 001 566,00 zł, wynikającej z algorytmu podziału środków Powiat Bełchatowski pozyskał we wrześniu 2020 r. Równolegle ogłoszono dodatkowy nabór w ramach drugiej puli Funduszu na wsparcie konkretnych projektów inwestycyjnych jednostek samorządu terytorialnego, w którym Powiat Bełchatowski również wziął udział. W odpowiedzi na złożone wnioski o dofinansowanie zadań inwestycyjnych Powiatu Bełchatowskiego wniosek dotyczący budowy Domu Dziecka znalazł się w wykazie wniosków, które zostały pozytywnie zaopiniowane przez komisję do Spraw Wsparcia Jednostek Samorządu Terytorialnego i otrzymał w całości dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych stanowiącego część Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Projekt zakłada wybudowanie nowego energooszczędnego budynku dla wychowanków Domu Dziecka o pow. użytkowej ok 470 m2. Obiekt będzie wyposażony m.in. w 7 niezależnych pokoi dla wychowanków z własnymi łazienkami, salon wypoczynkowy dla wszystkich mieszkańców domu dziecka, pokój odwiedzin, jadalnię, miejsce przygotowań posiłków, zaplecze biurowo – socjalne.

Zakres projektu obejmuje również infrastrukturę techniczną oraz zagospodarowanie terenu. Obiekt dostosowany będzie dla osób niepełnosprawnych. Budowa nowej placówki przyczyni się do polepszenia warunków bytowych wychowanków.

(info: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie)

Więcej o:
bełchatów powiat bełchatowski starostwo bełchatów dom dziecka budowa dofinansowanie inwestycja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE