Będzie odwodnienie cmentarza w Stobiecku Miejskim

Będzie odwodnienie cmentarza w Stobiecku Miejskim

Deszcze, a już szczególnie te bardzo obfite, zawsze powodowały to, że przy cmentarzu w Stobiecku Miejskim tworzyły się ogromne kałuże, odwiedzający nekropolię nieraz narzekali, że suchą stopą nie można wtedy przejść, a woda w niektórych miejscach sięga nawet po kostki. Już niedługo ma się to zmienić.

Urząd Miasta w Radomsku rozstrzygnął właśnie przetarg na budowę systemu odwodnienia terenu przy cmentarzu w Stobiecku Miejskim w Radomsku. Wybrano najkorzystniejszą ofertę złożoną przez PPHU „ROB-Bud”. Firma zdecydował się wykonać roboty za 176 689,50 zł.

- Na wniosek radnych i w porozumieniu z parafią w Stobiecku Miejskim zdecydowano, że przy cmentarzu zostaną wykonane przyłącza kanalizacji deszczowej. W zakres robót wejdzie wykonanie drenażu z rur PCV w oplocie z włókna kokosowego - tłumaczy Wiktor Lewandowski z biura prasowego UM w Radomsku.

22 lutego, zeszłego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała decyzję na to by zlokalizować w ich pasie drogowym przyłącza kanalizacji deszczowej.

Wstępnie prace mają zostać wykonane do końca listopada tego roku.

Więcej o:
cmentarz radomsko odwodnienie cmentarza w radomsku stobiecko miejskie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE