Będzie nowy wideo-bronchoskop w Szpitalu Powiatowym w Radomsku?

Będzie nowy wideo-bronchoskop w Szpitalu Powiatowym w Radomsku?

Zarząd Powiatu Radomszczańskiego wystąpił do Wojewody Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego z wnioskiem o dofinansowanie zakupu zestawu wideo-bronchoskopu wraz z oprzyrządowaniem dla potrzeb Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Powiatowego w Radomsku.

- Zakup urządzenia umożliwi zwiększenie możliwości diagnostycznych większości chorób układu oddechowego wynikających z ciężkiego przebiegu zakażenia wirusem SARS-COV-2, w tym - co szczególnie istotne - pobierania materiału diagnostycznego do badania – wyjaśnia Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego.

Dzięki zakupionemu zestawowi zwiększona zostanie możliwość wykonywania zabiegów bronchoskopowych – zarówno tych diagnostycznych, jak i leczniczych - m.in. raka płuca, śródmiąższowych chorób płuc, ciężkich zapaleniach płuc, zapaleniach płuc u chorych z zaburzeniami odporności i wielu innych schorzeń górnych i dolnych dróg oddechowych będących następstwem przebiegu COVID-19.

Czytaj też: Nowoczesny echokardiograf w szpitalu w Radomsku

Zakup urządzeń umożliwi także przeprowadzenie zabiegów diagnostycznych i terapeutycznych na innych oddziałach przeprofilowanych na oddziały obserwacyjno –zakaźne, utworzonych w celu hospitalizacji wzrastającej liczby osób z podejrzeniem lub aktywnym procesem zakażenia wirusem SARS-COV-2.

Pozyskanie sprzętu medycznego pozwoli na utrzymanie wysokiej jakości usług zdrowotnych, świadczonych przez Szpital Powiatowy w Radomsku, jak również wpłynie pozytywnie na komfort pacjentów oraz pracy personelu medycznego. Nowe urządzenie zastąpi to, które szpital już posiada, a które – używane od 10 lat – jest już mocno zużyte.

Koszt zakupu zestawu wideo-bronchoskopu wraz z oprzyrządowaniem wynosi 130 tys. zł. Wniosek przygotowali pracownicy Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko zarząd powiatu radomszczańskiego wideo-bronchoskop zakup
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE