Nowoczesny echokardiograf w szpitalu w Radomsku

Nowoczesny echokardiograf w szpitalu w Radomsku Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Szpital Powiatowy w Radomsku wzbogacił się o kolejny nowoczesny sprzęt. Tym razem zakupiony został echokardiograf.

Echokardiograf to nowy sprzęt zakupiony przez Szpital Powiatowy w Radomsku dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Zdrowia w ramach programu polityki zdrowotnej pn. Program Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2020 w zakresie zadania: doposażenie w aparaty USG z możliwością echokardiografii celem diagnozowania i leczenia chorób układu krążenia w roku 2020.

Echokardiograf to specjalistyczny aparat ultrasonograficzny, służący do badań serca i naczyń krwionośnych. Nasz Szpital do tej pory wyposażony był w wyeksploatowany echokardiograf, przy pomocy którego wykonywane były liczne badania zarówno w trybie ostrym (w stanach zagrożenia życia) jak i badania planowe.

Nowy aparat wykorzystywany będzie na Oddziale Kardiologicznym radomszczańskiego szpitala. Dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań technicznych umożliwi diagnozowanie i leczenie m.in. takich schorzeń jak: choroba wieńcowa, powikłania po zawale serca, niewydolność serca, kardiomiopatie, wady serca: wrodzone i nabyte, nadciśnienie tętnicze czy też chorób aorty.

Całkowita wartość zakupionego aparatu wyniosła 298 998,74 zł z czego 250 000,00 to środki ministerialne.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko kardiologia echokardiograf
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE