Będzie można starać się o kolejne wsparcie dla firm

Będzie można starać się o kolejne wsparcie dla firm

We wtorek, 1 września w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wielgomłynach, odbyło się spotkanie informacyjne z przedsiębiorcami, to w ramach cyklu „Wsparcie dla biznesu w Łódzkiem". Zaprosił na nie Grzegorz Schreiber, marszałek województwa.

Z jakiej formy wsparcia można skorzystać? Te zagadnienia omawiali dyrektorzy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi i Centrum Obsługi Przedsiębiorcy. Niezbędne formalności pomagał wypełniać doradca Łódzkie dla biznesu, który udzielał odpowiedzi nawet na najbardziej szczegółowe pytania. W sali GOKiS w Wielgomłynach pojawiło się kilkudziesięciu uczestników zainteresowanych tematyką prezentowaną przez prelegentów.

Najważniejsza z przekazanych uczestnikom spotkania informacja, to taka, iż przygotowano kolejną formę wsparcia kierowaną dla firm z regionu, dotkniętych epidemią COVID 19.

- To wsparcie na tzw. kapitał obrotowy, czyli np. zobowiązania, wypłaty dla pracowników itp. Dotacja jest wsparciem utrzymania działalności w sytuacji nagłego niedoboru lub braku płynności finansowej - mówił Łukasz Stajuda, dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi.

W tym naborze ponad 57 milionów zł czeka na mikro, małych i samozatrudnionych. Nabór wniosków ruszy 3 września, ale już teraz będzie można zapoznać się z warunkami konkursu. Na stronie Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi są opublikowane dokumenty dotyczące konkursu. Będzie możliwość zapoznania się z wnioskiem, który będzie do uzupełnienia i oświadczeniami, które trzeba będzie do niego dołączyć.

- Nabór rozpocznie się 3 września o godz. 10. Wtedy przedsiębiorcy będą mogli zalogować się do generatora wniosków, wypełnić go i wysłać. Aplikacje będą przyjmowane przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy do wysokości 120 procent zaplanowanej alokacji - informuje Łukasz Stajuda, dyrektor COP.

Wysokość dotacji uzależniona będzie od szczegółowo rozpisanych w regulaminie konkursu algorytmów. Zależy m.in. od liczby zatrudnionych osób na umowę o pracę w przeliczeniu na pełne etaty w firmie i czasu, na jaki przedsiębiorca zadeklaruje utrzymanie działalności gospodarczej. Dla przykładu osoba samozatrudniona może otrzymać nawet 23 tys. zł.

Wniosek o dofinansowanie będzie można składać wyłącznie w wersji elektronicznej. W ramach naboru przedsiębiorca może ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu. W przypadku złożenia większej liczby projektów, ocenie podlegać będzie wyłącznie pierwszy projekt według kolejności złożenia. Pozostałe zostaną pozostawione bez rozpatrzenia.

Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi także miał do przekazania uczestnikom spotkania kilka ważnych informacji.

- Jest jeszcze możliwość, w ramach tarczy antykryzysowej, ubiegania się o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników, ale co ważne to można złożyć jeszcze do 27 września, czas więc upływa. Kolejna ważna informacja, to taka, że pojawiło się nowe wytyczne, iż dofinansowanie przysługuje także dla osób nowozatrudnionych - komentuje Kamil Jeziorski, dyrektor WUP w Łodzi.

Więcej o:
spotkanie w wielgomłynach marszałek województwa łódzkiego wsparcie dla binzesu wielgomłyny
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE