Będzie iskrzyć w Radzie Miejskiej w Radomsku?

Będzie iskrzyć w Radzie Miejskiej w Radomsku?

Nie Platforma Obywatelska oddala się od prezydenta Jarosław Ferenca, to RdR oddala się od porozumienia koalicyjnego.

Wszystko wskazuje na to, że gdy życie po pandemii wróci na normalne tory, nadal będzie iskrzyć w Radzie Miejskiej Radomska między prezydentem Jarosławem Ferencem, a radnymi Platformy Obywatelskiej. Póki co koalicjantem.

- Koalicję podpisuje się w jakimś celu. Tym celem jest realizacja założeń wspólnie wypracowanych. Umówiliśmy się z koalicjantami na realizację pewnych założeń, inwestycyjnych, projektów z zakresu ekologii czy edukacji. Problem narastającego podziału trzeba zdiagnozować inaczej - tłumaczy Magdalena Spólnicka, przewodnicząca PO w powiecie radomszczańskim

- To nie Platforma Obywatelska spotyka się z przedstawicielami z Prawa i Sprawiedliwości, ustalając zasady na jakich miałaby funkcjonować nowa koalicja w mieście. Radni Platformy Obywatelskiej wychodzą z założenia, że wszystkich zobowiązuje do pełnej współpracy dokument, który podpisaliśmy zakładając w nim kierunki w jakim miasto powinno się rozwijać - mówi Magdalena Spólnicka.

21 maja po długiej przerwie na odbyć się sesja Rady Miejskiej. Czy będzie on-line czy na „żywo”?

W ocenie Magdaleny Spólnickiej sesja może odbyć się na „żywo”.

- Przypominam, już od kilku dni mamy znoszone restrykcje np. otwarte przedszkola, żłobki, więc co stoi na przeszkodzie. Zaznaczam to jest moja ocena. Dzisiaj nie pełnię żadnej funkcji publicznej. Decyzja należy do Przewodniczącego Rady, Rafała  Dębskiego - zaznacza Spółnicka.

 Cała rozmowa z Magdaleną Spólnicką na portalu Radomsko24.pl i na naszym kanale na YT,  już  w środę 13 maja, w programie „Staszczyk Niezależnie” o godz.19.45.

Więcej o:
po radomsko magdalena spólnicka platforma radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE