Będą zmiany na Miłaczkach

Nowe drogi, działki budowlane i tereny zielone przewiduje plan zagospodarowania przestrzennego dzielnicy Miłaczki w Radomsku. Publiczna debata na ten temat odbyła się w poniedziałek 14 marca w... ››

Nowe drogi, działki budowlane i tereny zielone przewiduje plan zagospodarowania przestrzennego dzielnicy Miłaczki w Radomsku. Publiczna debata na ten temat odbyła się w poniedziałek 14 marca w Urzędzie Miasta.

 

Plan zagospodarowania przestrzennego został stworzony dla obszaru pomiędzy ulicami Przedborską, Gazową, Cichą, Architektów, Parkową, Kołłątaja i Kilińskiego.

 

 

Powstałe według planu ulice zwiększą dostęp do obecnie pustych działek. I tak jedna znich będzie równoległa do ul. Przedborskiej i będzie prowadziła od ulicy Sanickiej do ulicy Cichej. Druga będzie równolegla do ul. Gazowej, a kolejna powstanie w środku terenu przewidzianego pod zabudowę. Gazowa zostanie też połączona z Kilińskiego.

 

Poza tym na Miłaczki doprowadzona zostanie kanalizacja wodna i deszczowa. W projekcie uwzględniono także sporo miejsca na tereny zielone.

 

W zorganizowanej w UM debacie wzięli udział mieszkańcy dzielnicy, którzy mogli zapoznać się z planem i zadać pytania o szczegóły. Odpowiadali na nie projektant planu Radosław Jończyk oraz naczelnik wydziału Architektury, Budownictwa i Planowania Przestrzennego Marcin Rumin-Pluciński.

 

Plan do publicznego wglądu będzie dostępny do 28 marca. Można się z nim zapoznać w pokoju nr 201 w Urzędzie Miasta Radomsko w godzinach pracy magistratu. Uwagi do planu będą przyjmowane do 15 kwietnia.

Więcej o:
miłaczki plan zagospodarowania
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE