Będą wstrzymania ruchu na A1

Będą wstrzymania ruchu na A1 Fot. GDDKiA w Łodzi

W związku z szybkim tempem prac związanym z budową autostrady A1 na odcinku „A” (węzeł Tuszyn - węzeł Piotrków Trybunalski Południe) we wtorek 18 maja 2020 r., a także w ciągu dwóch kolejnych nocy należy spodziewać się kilku - kilkunastominutowych zatrzymań ruchu.

We wtorek między godzinami 7.00 i 19.00 przygotowywane będzie oznakowanie przejazdu tymczasowego przez budowaną autostradę dla dużych maszyn rolniczych w sąsiedztwie drogi gminnej Papieże - Karlin. Zgodnie z deklaracjami wykonawcy przerwy w ruchu (kilka) nie powinny trwać dłużej niż 10 -15 min.

- To tymczasowe rozwiązanie przeznaczone jest dla największych maszyn rolniczych, które nie mieszczą się w sąsiednim przejeździe pod budowaną trasą (droga: Kamocin - Brzoza) i będzie funkcjonowało tylko w sezonie prac polowych. W wyznaczonym miejscu pojawią się przy drodze szlabany i kiedy do przejazdu zbliży się maszyna rolnicza, przeszkoleni pracownicy wykonawcy wstrzymają ruch na autostradzie i przepuszczą ją na drugą stronę – wyjaśnia Maciej Zalewski, rzecznik prsowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

W ciągu kolejnych dwóch nocy (licząc od uruchomienia tego przejazdu), czyli z 20 na 21 i z 21 na 22 maja: prowadzone będą prace przy ustawianiu szalunku kładki dla pieszych przy węźle Piotrków Trybunalski Południe. Przerwy w ruchu powinny być w tym przypadku nie dłuższe niż 10 minut. Każdej nocy takich zatrzymań może być maksymalnie 10. Początek o godz. 19.00, zakończenie o godz. 6.00.

- Prace prowadzone będą w czasie najmniej uciążliwym dla kierowców, jednak, mimo to, apelujemy o jak zachowanie jak największej ostrożności i uzbrojenie się w cierpliwość – mówi Maciej Zalewski.

Więcej o:
a1 budowa utrudnienia a1 gddkia zatrzymanie ruchu
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE