Będą utrudnienia na A1

Będą utrudnienia na A1 Fot. GDDKiA

W związku z koniecznością przeprowadzenia nocnych badań oświetlenia autostrady A1 w rejonie Piotrkowa Trybunalskiego, w ciągu dwóch najbliższych nocny ( z 6/7 i z 7/8 września) należy spodziewać się utrudnień, ponieważ prace będą wymagały kilkakrotnego zatrzymania ruchu.

Pierwszej nocy (6/7 września) prace będą prowadzone na jezdni w kierunku Katowic. Kilkakrotnie będzie zatrzymywany ruch na 346 km autostrady (ok. dwóch km przed węzłem Piotrków Trybunalski Zachód jadąc od strony Łodzi) i na 325 km drogi ekspresowej S8 (ok. kilometra przed węzłem Piotrków Tryb. Północ jadąc od strony Warszawy).  

Drugiej nocy (7/8 września) pomiary będą realizowane w rejonie węzła Tuszyn na jezdni w kierunku Gdańska. W związku z tym, ruch zostanie wstrzymany na 338 km trasy, a także na wszystkich łącznicach węzła Piotrków Trybunalski Południe. W tym przypadku kolejno na kierunkach:

  - Piotrków Tryb. – Gdańsk

  - Piotrków Tryb. – Katowice

  - Gdańsk – Piotrków Tryb.

  - Gdańsk – Bełchatów

  - Bełchatów – Gdańsk 

- Przewidujemy, że planowe prace będą wymagały kilku (3-5) zatrzymań ruchu we wskazanych miejscach, przy czym jednorazowo zatrzymanie nie powinno trwać dłużej niż 15 – 20 min. Pierwsze zatrzymanie nastąpi nie wcześniej niż o godz. 21.00 – wyjaśnia Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA.

Pomiary oświetlenia powinny zakończyć się po północy, a przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi we wczesnych godzinach porannych.

Przygotowania związane z pracami rozpoczną się już ok. godz. 15.00 (zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia), kiedy ruszy  montaż oznakowania tymczasowej organizacji ruchu, co również będzie się wiązało z pewnymi niedogodnościami.

- W związku z faktem, że badania oświetlenia wymagają ściśle określonych warunków pogodowych, w przypadku np. wystąpienia opadów, konieczne może okazać się powtórzenia pomiarów – mówi Maciej Zalewski.   

W przypadku prac zaplanowanych na noc 6/7 września zamykane odcinki można ominąć jadąc:

- Z Łodzi: na węźle Tuszyn kierować się na DK12/91 i dalej przez Piotrków Tryb. DK91 do węzła Kamieńsk

- Z Warszawy: na węźle Piotrków Tryb. Wschód z S8 zjechać na DK91 i dojechać nią również do węzła Kamieńsk

W przypadku prac w nocy 7/8 września jadąc A1 od strony Katowic i S8 od Warszawy należy zjechać na węźle Piotrków Tryb. Północ na DK12/91 i dojechać nią do węzła Tuszyn, gdzie można wrócić na autostradę A1.

Więcej o:
a1 utrudnienia gddkia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE