Będą utrudnienia na A1

Będą utrudnienia na A1 Fot. pixabay.com

Od wtorku, 12 kwietnia ruszają prace związane z nanoszeniem docelowego oznakowania poziomego na odcinku autostrady A1 między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód.

Prace będą prowadzone na jezdni zachodniej (kierunek Katowice) od km 336 (tuż za węzłem Tuszyn). Z ruchu na odcinku ok. 2 km zostanie wyłączona prawa strona jezdni, a jazda będzie możliwa tylko lewym pasem. 

- Ekipy montujące oznakowanie niezbędne na czas prowadzonych prac, pojawią się na drodze ok. godziny 7.30, zaś zasadnicze prace rozpoczną się ok. 9.00. Będą one trwały do ok. godz. 16.00. Po ich zakończeniu ruch będzie odbywał się całą szerokością jezdni.  Prace będą prowadzone etapami do czwartku 14 kwietnia. W miejscu, gdzie będą prowadzone zostanie wprowadzone ograniczenie do 80 km/h – wyjaśnia Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA. 

W związku z tym, że ten rodzaj prac wymaga suchej, bezdeszczowej aury, w przypadku zmiany pogody, podane terminy także mogą zostać zmienione.  

Również od 12 kwietnia - na węźle Piotrków Trybunalski Zachód - planowana jest naprawa wiaduktu po kolizji drogowej. Prace będą w tym przypadku prowadzone na 348 kilometrze trasy, na jezdni w kierunku Katowic. 

- W tym przypadku na odcinku kilkuset metrów jezdnia zostanie zwężona z lewej strony. Ruch będzie możliwy tylko pasem wolnym. Dostępny będzie także pas awaryjny i będzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h – mówi Maciej Zalewski.

Prace powinny trwać maksymalnie 3 – 4 dni. Podobnie, jak w przypadku nanoszenia oznakowania poziomego, po zakończeniu robót w danym dniu, ruch będzie przywracany na całej szerokości jezdni.

Więcej o:
województwo łódzkie a1 utrudnienia gddkia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE