Będą nowe inwestycje w Kodrębie i Przedborzu

Będą nowe inwestycje w Kodrębie i Przedborzu Fot. pixabay.com

Dwie duże inwestycje będą realizowane na terenie gmin Przedbórz oraz Kodrąb. Będzie to możliwe dzięki środkom pozyskanym przez te samorządy z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

W Kodrębie przeprowadzona będzie termomodernizacja budynku SP ZOZ (884 tys. zł dofinansowania), z kolei w Przedborzu zostanie wybudowana oczyszczalnia ścieków oraz zmodernizowany fragment kanalizacji sanitarnej. Urząd Marszałkowski przekaże na ten cel 8,6 mln złotych dofinansowania.

- Będzie nowa oczyszczalnia ścieków w naszym mieście. Realizacja inwestycji nastąpi po przekazaniu 75 procent dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego. Stanie się tak dzięki pozytywnie zaopiniowanemu przez Zarząd Województwa Łódzkiego wnioskowi, który złożyła Gmina Przedbórz.  Dziękuję Marszałkowi Województwa Łódzkiego Grzegorzowi Schreiberowi, poseł Annie Milczanowskiej, ale przede wszystkim Anecie Niedźwieckiej - radnej i wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Łódzkiego za okazane wsparcie – mówi radny Rady Powiatu Radomszczańskiego, Michał Koski.

- Inwestycja ta jest najbardziej wyczekiwaną przez mieszkańców naszego miasta, o której realizację zabiegałem jeszcze jako Radny Rady Miejskiej w Przedborzu poprzedniej kadencji, wpisując ją do budżetu Gminy Przedbórz w 2018 roku – dodaje radny.

Więcej o:
powiat radomszczański przedbórz kodrąb inwestycje urząd marszałkowski w łodzki dofinansowanie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE