Będą komputery dla uczniów radomszczańskich szkół podstawowych

Będą komputery dla uczniów radomszczańskich szkół podstawowych Fot. pixabay.com

Złożony przez Wydział Edukacji i Kultury Urzędu Miasta w Radomsku wniosek o przyznanie środków na zakup komputerów dla uczniów radomszczańskich szkół podstawowych został w całości przyjęty. Urządzenia zostaną przekazane po Świętach Wielkiej Nocy.

W związku z koniecznością zdalnego nauczania w czasach epidemii koronawirusa Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało program „Zdalna Szkoła”, który umożliwia samorządom zakup komputerów (w cenie do 3,5 tys. zł) i tabletów (do 1,5 tys. zł).

Urząd Miasta w Radomsku skorzystał z tej możliwości. Wychowawcy klas sprawdzili, jakie jest zapotrzebowanie uczniów na tego typu sprzęt. Informacje przekazali dyrektorom, a ci do Wydziału Edukacji. Na tej podstawie został sporządzony wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji.

- Na wniosek opiewał na blisko 100 tysięcy złotych. Został przyjęty w całości. Dzięki temu zakupimy 56 komputerów, które trafią do uczniów miejskich szkół. Komputery zostaną przekazane po Świętach Wielkiej Nocy – poinformował nas Robert Dąbrowski z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Czytaj też: Radomszczańskie starostwo zakupiło komputery i tablety dla uczniów. Wniosek zaakceptowany w całości

Fundusze na sfinansowanie tego przedsięwzięcia pochodzą z budżetu Unii Europejskiej. Co istotne, od samorządów nie był wymagany wkład własny.

Więcej o:
zdalne nauczanie komputery dla uczniów z radomska ministerstwo cyfryzacji
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE