Radomszczańskie starostwo zakupiło komputery i tablety dla uczniów. Wniosek zaakceptowany w całości

Radomszczańskie starostwo zakupiło komputery i tablety dla uczniów. Wniosek zaakceptowany w całości Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Wniosek złożony przez urzędników radomszczańskiego starostwa w ramach programu „Zdalna Szkoła” został przyjęty w całości. Sprzęt komputerowy o wartości prawie 100 tysięcy złotych został już zakupiony.

Dotacja umożliwiła zakup 35 laptopów, 7 tabletów oraz 3 modemów umożliwiających dostęp do internetu (wartość: 99 950 zł).

- W pierwszych dniach po świętach sprzęt trafi do rąk najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli – informuje Agnieszka  Skura – Garbaciak, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Przypomnijmy: w związku z koniecznością zdalnego nauczania w czasach epidemii koronawirusa, Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało program „Zdalna Szkoła”, który umożliwia samorządom zakup komputerów (w cenie do 3,5 tys. zł) i tabletów (do 1,5 tys. zł). Zgodnie z jego zasadami, na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli nasz powiat mógł przeznaczyć do 100 tysięcy złotych. Fundusze na sfinansowanie tego przedsięwzięcia pochodzą z budżetu Unii Europejskiej.

Wniosek przygotowany przez pracowników Wydziału Edukacji oraz Biura ds. Informatyki Starostwa Powiatowego w Radomsku powstał w oparciu o zapotrzebowanie złożone przez wszystkie placówki oświatowe prowadzone przez powiat.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus ministerstwo cyfryzacji zakup komputerów wnioski
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE