Beata Pokora: Osoba wierząca i tolerancyjna, pozytywnie to odebrała

Beata Pokora: Osoba wierząca i tolerancyjna, pozytywnie to odebrała Fot. M. Kołaczkowski

Po apelu Andrzeja Kucharskiego, naczelnika wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym, w którym zwraca się o „należyte umotywowanie” i zdyscyplinowanie uczniów, by wzięli udział w Procesji Jadwiżańskiej, zaprotestowali działacze i radni PO.

- W czasach słusznie minionych też był taki zwyczaj, że pierwszy sekretarz kierował prośby do grona pedagogicznego w szkołach, żeby dzieci należycie umotywować. Innymi słowy przymusić do uczestnictwa w obchodach pierwszomajowych. Andrzej Kucharski zrobił to samo – komentowała Magdalena Spólnicka, wiceprzewodnicząca zarządu Rady Regionu Łódzkiej Platformy Obywatelskiej.

Czy to będzie już normą i przyzwoleniem, że przed ważnymi uroczystościami kościelnymi naczelnik wydziału Edukacji będzie dyscyplinował społeczność pedagogiczną i uczniowską?

- To jest moja subiektywna ocena i uważam, że nie było żadnego dyscyplinowania. Po okresie COVID naczelnik chciał tylko przypomnieć o tych uroczystościach ważnych dla mieszkańców Radomska i powiatu. Jeżeli ktoś jest wierzący i praktykujący z pewnością odebrał to w pozytywny sposób - komentuje Beata Pokora.


W środę 22 czerwca o godzinie 19.45 gościem na portalu Radomsko24.pl w programie „Staszczyk niezależnie” będzie Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk beata pokora
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE