Beata Kotlicka: Projekt polega na wspieraniu, nie opiece

Beata Kotlicka: Projekt polega na wspieraniu, nie opiece Fot. M. Kołaczkowski

Seniorzy z Radomska będą mogli liczyć na dodatkowe wsparcie. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pozyskał z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej ponad 230 tys. złotych na realizację Korpusu Wsparcia Seniorów.

Celem programu, jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 65 lat i więcej przez świadczenie usług wynikających z rozeznanych potrzeb na terenie danej gminy, wpisujących się we wskazane w programie obszary oraz poprawa poczucia bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość".

- Projekt ten jest realizowany w Polsce po raz pierwszy – podkreśla Beata Kotlicka, zastępca dyrektora MOPS Radomsku.

- Program skierowany jest do osób samotnie zamieszkujących lub wspólnie z najbliższymi, które ze względu na obowiązki służbowe nie są one w stanie poświęcać czasu seniorowi – zaznacza Beata Kotlicka.

- W tej chwili jesteśmy na etapie rekrutacji wolontariuszy. Szukamy wolontariuszy wśród młodzieży szkolnej ze szkół średnich. Wolontariuszem można zostać od 16. roku życia – dodaje Beata Kotlicka, gość portalu Radomsko24.pl.

Rozmowa z Beatą Kotlicka zastępcą dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Radomsku . w piątek w programie „Staszczyk niezależnie” 1 lipca o godzinie 19.45. Zapraszamy.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk beata kotlicka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE