Basen przy Leszka Czarnego w Radomsku przeszedł do historii

Basen przy Leszka Czarnego w Radomsku przeszedł do historii Fot. Wojciech Bojdo

Zgodnie z decyzją władz miasta, basen przy ul. Leszka Czarnego w Radomsku od nowego roku przestał funkcjonować. Trwa wypompowywanie wody z niecki.

Pływalnia przy ul. Leszka Czarnego została zamknięta ze względu na zły stan techniczny obiektu. Zarówno władze miasta, jak i przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podkreślali, że modernizacja basenu jest niemożliwa. W grę wchodziła jedynie bardzo kosztowna wymiana całej instalacji, odpowiadającej za właściwą jakość wody.

Radny Radosław Rączkowski chciał, by o przyszłości basenu zdecydowali podczas konsultacji mieszkańcy Radomska. Pomysł ten nie zyskał jednak aprobaty.

Pływalnia przy Leszka Czarnego zostanie przekształcona w wielofunkcyjną halę sportową, z której będą korzystać działające w Radomsku kluby. W obiekcie przy ul. Leszka Czarnego w dalszym ciągu funkcjonować będzie siłownia.

Z basenu przy ul. Leszka Czarnego dotychczas korzystali uczniowie radomszczańskich szkół. Po likwidacji obiektu, zajęcia wychowania fizycznego prowadzone będą w kompleksie „Aquara”.

Więcej o:
radomsko mosir radomsko basen likwidacja basenu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE