Radomsko, Łódzkie 12.5o Czwartek, 23 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja reklama

Baniaki z wodą od radnych PO dla ostudzenia tematu wokół przychodni

Powiat
Beata Januszewska

Ciąg dalszy tematu przychodni przy ulicy Przedborskiej w Radomsku. Tym razem radni Platformy Obywatelskiej zorganizowali 18 lutego w tej sprawie konferencję prasową. Dla radych PiS przynieśli baniaki z wodą, dla „ostudzenia emocji”.

Radni Platformy Obywatelskiej spotkali się by przekazać swoje stanowisko w sprawie ostatnich doniesień w sprawie dalszych planów wobec przychodni przy ulicy Przedborskiej w Radomsku. Chcieli uspokoić wszystkich korzystających z usług przychodni oraz wyrazili swój protest wobec „podgrzewania atmosfery” przez radnych PiS. Z tego też powodu przynieśli baniaki z wodą, która ma „ostudzić emocje”.

- Chcieliśmy po pierwsze uspokoić mieszkańców Radomska, którzy leczą się i korzystają z usług tej przychodni. Po drugie chcielibyśmy zaprotestować i apelować do radnych PiS, żeby po raz kolejny nie podgrzewali tak atmosfery w obszarze tak bardzo istotnym i wrażliwym dla naszego funkcjonowania, jakim jest ludzkie zdrowie
- mówi radny Marek Rząsowski.

Radny przekazał również, iż rozmawiał z członkami Zarządu Powiatu, którzy zapewnili go, że na chwilę obecną nie ma planów związanych z zamknięciem przychodni.

- Natomiast jest plan jej remontu, na który jeszcze w poprzedniej kadencji zgodę wyrazili m.in. ówcześni radni PiS
- dodał Marek Rząsowski.

Z losem przychodni wiąże się jeszcze jeden temat. Mianowicie reforma oświaty. Od nowego roku szkolnego przybędzie uczniów w szkołach średnich. Z powodu likwidacji gimnazjów spotkają się dwa roczniki. Obecnie dyrekcja ZSE, w którym na ten moment uczy się ponad 500 uczniów, prowadzi rozmowy z dyrekcją PRO FAMILIA w sprawie przekazania szkole części pomieszczeń na poszerzenie szatni. Pismo dyrekcji wpłynęło do Starosta Powiatowego w Radomsku w dniu 9 stycznia 2019 roku.

komentarze