Bądź dumny. Wywieś biało-czerwoną flagę

Bądź dumny. Wywieś biało-czerwoną flagę

Nieważne czy z materiału czy z papieru. Duża czy mała, ale własna. Twoja. 2 i 3 maja warto wywiesić biało-czerwone flagi. Obchodzimy wtedy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe 3 Maja.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004. Obchodzone jest między świętami państwowymi: 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). 2 maja nie jest dniem wolnym od pracy, jednak wielu Polaków bierze w ten dzień urlop, aby mieć nieco dłuższy weekend.

Z kolei Święto Narodowe Trzeciego Maja, jest  polskim świętem państwowym obchodzonym 3 maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja (1791) a ustanowione zostało w 1919 roku i ponownie w 1990.

W 2019 roku wywieszenie flagi ma dodatkowy, symboliczny charakter. Poza 15. rocznicą ustanowienia święta flagi obchodzimy również 100. rocznicę uchwalenia przez Sejm niepodległej Polski ustawy o godle i barwach, w której po raz pierwszy pojawił się zapis o fladze.

Masz dość sztywnych uroczystości organizowanych w Radomsku i podniosłej atmosfery? Uśmiechnij się i pomachaj flagą. A jeżeli już to uczyniłeś to zrób zdjęcie i wyślij do nas na adres redakcja@radomsko24.pl lub poprzez Facebboka. Stworzymy w ten sposób galerię biało-czerwonego Radomska.

Więcej o:
majówka plac 3 maja rocznica konstytucja święto flagi
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE