Bądź bezpieczny po zmroku

Bądź bezpieczny po zmroku Fot. KWP w Łodzi

Policjanci garnizonu łódzkiego (1 października) rozpoczęli akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Świeć Przykładem”.

1 października przypada również Międzynarodowy Dzień Seniora, a także „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”.

Działania informacyjno-edukacyjne „Świeć Przykładem” to przede wszystkim zwrócenie uwagi i zachęcenie niechronionych uczestników ruchu drogowego, pieszych, rowerzystów do korzystania z elementów odblaskowych. Używanie elementów odblaskowych ma szczególne znaczenie właśnie teraz gdy nadeszła jesień a w niedalekiej przyszłości będzie zima. Wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, zła widoczność w ciągu dnia, w połączeniu z ciemnym ubraniem sprawiają, że kierującemu trudno jest dostrzec niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

Widząc z daleka świecący punkt kierujący ma więcej czasu na odpowiednią reakcję. Zyskana w ten sposób chwila może uratować zdrowie lub nawet życie pieszego, rowerzysty.

Policjanci od lat zachęcają wszystkie grupy wiekowe (w tym przede wszystkim seniorów) do używania elementów odblaskowych. Powinniśmy pamiętać, że każdy pieszy poruszający się po drodze, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać odblasków w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Więcej o:
policja policja radomsko świeć przykładem
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE