Badania mammograficzne w powiecie

Będzie możliwość wykonania bezpłatnego badania mammograficznego. Mammobus zaparkuje w kilku gminach powiatu radomszczańskiego.

Połowa kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie. Jeśli  jesteś w grupie, która już się przebadała,  bądź ambasadorem profilaktyki, zachęć swoje przyjaciółki do zgłoszenia się na badanie.

Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, można powiedzieć, że mammografia to najistotniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać.

Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w propagowanie wspomnianego Programu w swoim najbliższym otoczeniu.
Mammografię można będzie wykonać  w mammobusach, które odwiedzą: 
- Żytno – 12 czerwca na placu przy Urzędzie Gminy, ul. Krótka 4
- Kodrąb – 14 czerwca przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym, ul. Leśna 2
- Ładzice – 14 czerwca przy Urzędzie Gminy, ul. Wyzwolenia 36
- Masłowice – 15 czerwca przy Gminnym Ośrodku Zdrowia, Masłowice 38
- Przedbórz – 15 czerwca przy Ośrodku Zdrowia, ul. Częstochowska 25

- Aby nie musiały panie czekać w kolejce przy mammobusie, rekomendujemy wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.mammo.pl - informuje Agata Jabłonowska z firmy LUX MED Diagnostyka.

Więcej o:
mammografia badanie profilaktyka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE