Aż 23 pensjonariuszy DPS w Kleszczowie trafiło do szpitala w Radomsku!

Aż 23 pensjonariuszy DPS w Kleszczowie trafiło do szpitala w Radomsku! Fot. WOT

Zakończyła się ewakuacja Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie. Pensjonariusze placówki, których większość jest zarażona koronawirusem, zostali przewiezieni do kilku placówek medycznych w województwie łódzkim. Najwięcej osób trafiło do Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Jak poinformowała Dagmara Zalewska - rzecznik prasowy Wojewody Łódzkiego, zakończyła się ewakuacja Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie. Pensjonariusze oraz pracownicy placówki zostali przetransportowani do placówek medycznych na terenie województwa łódzkiego.

- 8 osób trafiło do szpitala w Zgierzu, 6 do Bełchatowa, 20 osób do szpitala Biegańskiego w Łodzi oraz 23 osoby do Szpitala Powiatowego w Radomsku – mówi Dagmara Zalewska.

Czytaj też: Zarażeni koronawirusem podopieczni DPS w Kleszczowie trafią do szpitala w Radomsku

W ewakuacji DPS w Kleszczowie uczestniczyli m.in. pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego i 9 brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Zespół Interwencji Kryzysowej w naszym województwie jest kierowany przez Dowódcę 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, ale w jego skład i wspólnie z 9 ŁBOT działają żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim oraz żołnierze 5 pułku przeciwchemicznego z Tarnowskich Gór. Wszyscy z pełnym zaangażowaniem pracują ramię w ramię - tak było przy ewakuacji DPS w Drzewicy oraz dziś DPS w Kleszczowie. Ponadto 5 pułk chemiczny jutro dokona dekontaminacji budynku DPS-u w Kleszczowie – mówi mjr Arkadiusz Rubajczyk, Szef Sekcji Komunikacji Społecznej, Oficer Prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Więcej o:
koronawirus dps w kleszczowie szpital radomsko podopieczni dps w kleszczowie

Załączniki

Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE