Awaria instalacji elektrycznej pojazdu przyczyną pożaru budynku w Brudzicach

Awaria instalacji elektrycznej pojazdu przyczyną pożaru budynku w Brudzicach Fot. OSP KSRG Lgota Wielka

W czwartek 29 października, około godziny 21.48 strażacy z OSP Lgota Wielka otrzymali zgłoszenie o pożarze w budynku gospodarczym w Brudzicach przy ul. Radomszczańskiej w gminie Lgota Wielka. Straty oszacowana na 190 tysięcy złotych.

W chwili dojazdu na miejsce pierwszych zastępów straży, pożarem objęty był cały budynek o wymiarach ok. 10x24 m. Był to budynek wolnostojący, nie było zagrożenia dla innych obiektów.

W budynku znajdowały się m.in. maszyny rolnicze, samochód ciężarowy, przyczepa oraz inny drobniejszy sprzęt, które uległy spaleniu wraz z obiektem. W obiekcie występowały również butle z acetylenem - jedna z nich eksplodowała w trakcie pożaru.

Strażacy, oprócz gaszenia pożaru, musieli zabezpieczyć drugą butlę z acetylenem poprzez schładzanie jej wodą i umieszczenia w zbiorniku brezentowym z wodą. Straty wstępnie oszacowano łącznie na ok. 190 tys. zł.

Działania zakończono po godzinie 1 w nocy, a zaangażowanych było siedem zastępów straży pożarnej. Wstępnie nie wyklucza się, że przyczyną powstania pożaru mogła być awaria instalacji elektrycznej pojazdu garażowanego w budynku.

Więcej o:
pożar w brudzicach pozar zakładu brudzcie straż radomsko osp lgota wielka brudzice
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE