Autobusy MPK Radomsko wracają do centrum. Linia „0” testowo przez wiadukt

Autobusy MPK Radomsko wracają do centrum. Linia „0” testowo przez wiadukt Fot. arch. redakcji

Od 1 lipca autobusy MPK Radomsko będą ponownie kursować przez centrum miasta.

Miejskie autobusy nie kursowały przez centrum Radomska od września ubiegłego roku, kiedy to rozpoczął się remont fragmentu Reymonta. Od 1 lipca ponownie będą kursować przez centrum.

Wznowione zostaną przystanki: Reymonta Kościuszki, Reymonta Radomka, plac 3 Maja, Warszyca PKP. Usunięte zostaną tymczasowe przystanki na ul. Kościuszki i Krakowska Park.

W tym roku do wykazu linii obsługiwanych w wakacje dołączyła linia numer „19”, z powodzeniem obsługująca ulicę Stara Droga.  Linie „11”, „14”, „15” zostają zawieszone. Pozostałe linie wracają na swoje stare trasy przez plac 3 Maja i Reymonta.

- Dodatkowo w ramach testu linia „0” pozostaje na wiadukcie w swoim przejeździe w stronę Kowalowca, co w naszej opinii pozwoli na sprawniejszą obsługę przejazdową tej najbardziej obleganej linii, bez znacznych opóźnień spowodowanych dotychczasowym podwójnym (w obu kierunkach) przejazdem przez linię kolejową – informuje MPK.

Dodatkowo na wniosek Gminy Gomunice kurs linii numer „5” o 15.35 do Płoszowa zostaje przedłużony do Piaszczyc, co ucieszy korzystających z niego pasażerów.

Nastąpiły również drobne zmiany kosmetyczne na wnioski pasażerów oraz z powodu zapotrzebowania technicznego MPK. Wakacyjny rozkład jazdy dostępny TUTAJ.

Więcej o:
mpk rozkład jazdy mpk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE