Atrakcyjny weekend w MDK

Atrakcyjnie zapowiada się weekend (25-26 stycznia) w Miejskim Domu Kultury.

Atrakcyjnie zapowiada się  weekend (25-26 stycznia) w Miejskim Domu Kultury.

NOC FILMOWA
Najnowsza komedia, musical i horror - trzy hity jednego wieczoru za jedyne 21 zł! "Wkręceni", "Metallica: Through the Never 3D" i "Carrie" - już 25 stycznia od godz. 21.00 podczas "Nocy filmowej".

Godz. 20.00 - WKRĘCENI: Franczesko, Fikoł i Szyja znają się od lat, razem pracują i razem spędzają wolny czas. Kiedy tracą pracę w lokalnej fabryce, postanawiają spędzić szalony weekend w stolicy. Jednak prawdziwa przygoda ma się dopiero zacząć, gdy - podczas przymusowego postoju w urokliwych okolicach Zarzecza - trzech kumpli zostaje omyłkowo wziętych za niemieckich inwestorów. (komedia, 100 min.)

Godz. 22.00 - METALLICA: THROUGH THE NEVER 3D: Podczas realizowanego z ogromnym rozmachem koncertu grupy Metallica, młody członek ekipy koncertowej Trip (Dane DeHaan), dostaje zlecenie odebrania niezwykle ważnej przesyłki. Rutynowe z pozoru zadanie przeradza się w groźną, surrealistyczną odyseję, którą muzycznie ilustruje Metallica, wykonując na żywo swoje ikoniczne utwory. Zdeterminowany, by dostarczyć przesyłkę Metallice, zdany wyłącznie na siebie Trip pokonuje opustoszałe ulice miasta. (musical, 92 min.)

Godz. 23.45 - CARRIE: Nastoletnia Carrie White (Chloë Grace Moretz) nie ma łatwego życia. Dziewczyna jest wychowywana przez surową i religijną matkę, Margaret (Julianne Moore), a w szkole jest obiektem nieustannych kpin ze strony rówieśników. Wydarzeniem, które zmienia życie zaniedbanej dziewczyny jest jej pierwsza miesiączka pod szkolnym prysznicem, wtedy Carrie odkrywa u siebie zdolności telekinetyczne. Tymczasem jedna z dziewcząt planuje ośmieszyć Carrie na oczach całej szkoły podczas balu, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji jakie wywoła.(horror, 100 min.)

RECITAL NATALII STOLARSKIEJ I PIOTRA ZYGMY

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na recital młodych radomszczańskich muzyków: Natalii Stolarskiej i Piotra Zygmy. Nastrojowy koncert odbędzie się 26 stycznia, o godz. 17.00 w sali kameralnej MDK. Wstęp wolny.

Gatunek jak wykonują to niewątpliwie szeroko pojęta "poezja śpiewana". Ciche i niskie dźwięki gitary basowej, tajemnicze instrumenty perkusyjne oraz charakterystyczny wokal tworzą jakże piękny, klimatyczny i niezapomniany koncert. Duet na swoim koncie ma wiele sukcesów m.in. nagrody w konkursach oraz występy w Polsce i za granicą. W repertuarze znajdują się utwory m.in. Katarzyny Groniec, Agnieszki Osieckiej, Magdy Umer, ale również można posłuchać autorskich kompozycji. Jak sami muzycy podkreślają - celem recitalu jest prezentowanie swobodnej poezji śpiewanej, która nie ogranicza się tylko do "odśpiewania" i "odklepanego" akompaniamentu.
Natalia Stolarska - Wokal
Piotr Zygma - (akompaniament)

PIKNIK NAUKOWY
Doświadczenia, eksperymenty, pokazy, prezentacje – pierwszy Piknik naukowy w MDK Radomsko już 26 stycznia w godz. 12.00 – 14.00. Podczas pikniku odbywać się będą liczne prezentacje z różnych dziedzin nauki, można też będzie wziąć udział w ciekawych eksperymentach oraz grach i zabawach.

Więcej o:
mdk kino mdk noc filmowa miejski dom kultury seans
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE