Atrakcje na Dni Radomska 2017

Atrakcje na Dni Radomska 2017

Urząd Miasta Radomsko podał wstępny harmonogram przebiegu tegorocznego święta miasta. Teraz już wiemy, czego mniej więcej można się spodziewać na miejskiej imprezie przewidzianej na pierwszy weekend czerwca.

Dni Radomska rozpoczną się 1 czerwca br. i potrwają, aż do niedzieli 4 czerwca br.

– Zmiana terminu ma na celu przede wszystkim zaktywizowanie mieszkańców, głównie dzieci i młodzieży. 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka, zatem ten dzień dedykujemy specjalnie najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. Dzieci będą świętować jako pierwsze. Będzie barwny korowód, który przejdzie ulicami miasta przez centrum do parku Solidarności. Tam będzie czekało mnóstwo atrakcji od gier, zabaw, niespodzianek muzycznych po urządzenia rekreacyjne, zabawy z animatorami, szczudlarzami. Dzieci będą tańczyć, śpiewać i świętować w tym dniu - informuje Karolina Turowska z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Radomsku.

W piątek, w mieście będzie królował sport, a w programie tego dnia znajdą się turnieje, pokazy i gry sportowe. Weekend 3 i 4 czerwca zapowiada się koncertowo, wystąpią znane i lubiane gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W tym roku miasto jednak na młode talenty muzyczne i wokalne. W sobotę okazję do zaprezentowania się na dużej scenie będą mieli młodzi artyści, laureaci konkursów i przeglądów.

Niedziela będzie ciekawa artystycznie, będzie można posłuchać różnych gatunków muzycznych, ale również pośmiać się przy występie kabaretowym.

Tak jak w ubiegłym roku na ulicy Armii Krajowej odbywał się będzie Festiwal Smaków. Będzie tam można skosztować regionalnych potraw, ale i zakupić produkty przygotowane wg tradycyjnych receptur oraz wyroby rękodzielnicze. Nowością podczas Dni Radomska będą foodtrucki, które serwować będą przysmaki z różnych stron świata.

info: UM Radomsko

Więcej o:
Dni Radomska 2017 harmonogram dni radomska
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE