Artur Szponder: Mapa smogowa to forma piętnowania

Artur Szponder: Mapa smogowa to forma piętnowania

- Przygotowujemy projekt uchwały, do której wpiszemy program o nazwie „Radomsko bez smogu”. To będzie program trzyletni i zakładamy, że co roku z budżetu miasta będzie dofinansowana wymiana starych pieców w wysokości 1 mln zł - to słowa prezydent Radomska, Jarosława Ferenca.

- Będzie to pomoc skierowana do radomszczan mieszkających we własnych domach jak i zamieszkujących lokale komunalne. Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Radomska - dodaje.

Swojego zadowolenia z tego faktu, nie powinni chyba kryć przedstawiciele Radomszczańskiego Alarmu Smogowego. To właśnie działacze RAS proponowali, aby w budżecie miasta na 2021 rok znaleźć 1 mln zł na wymianę tzw. kopciuchów, na ekologiczne źródła energii. Jednak nie wszystkie formy walki ze smogiem (mapa smogowa z dokładną lokalizacją, nawet z numerem domu - pomysł radnego Radosława Rączkowskiego) nie przypadły im do gustu.

- Moim zdaniem, nie jest konieczne, aby aż taką formę piętnowania mieszkańców zastosować. Wystarczy tylko, że newralgiczne punkty będą dobrze sprawdzane i monitorowane - mówi Artur Szponder, prezes Radomszczańskiego Alarmu Smogowego.

Cała rozmowa z Arturem Szpondrem prezesem RAS na portalu Radomsko24.pl, w piątek 26 lutego, o godzinie 19.45.

Więcej o:
radomszczański alarm smogowy ras radomsko artur szponder irek staszczyk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE