Areszt za oszustwa internetowe

Areszt za oszustwa internetowe Fot. KPP Radomsko

Do policyjnej celi 18 września za oszustwa na portalach internetowych trafiła 21-letnia radomszczanka. Zamieszczała ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, których nigdy nie miała. Po otrzymaniu pieniędzy od klientów, nie wysyłała im zamówionego towaru.

Kobieta, która oszukiwała na portalach aukcyjnych usłyszała 51 zarzutów. 21-letnia radomszczanka zamieszczała ogłoszenia sprzedaży różnych przedmiotów, których nigdy nie miała. Po otrzymaniu pieniędzy od zainteresowanych klientów nie wysyłała zamówionego towaru. W taki sposób, przez cztery miesiące bieżącego roku oszukała co najmniej 51 osób. Straty zostały oszacowane na 15 tysięcy złotych. Oszustka do policyjnej celi trafiła 18 września 2018 roku.

To kolejne już postępowanie prowadzone przez radomszczańskich śledczych, w którym podejrzaną jest 21-latka. Okazuje się, że kobieta z przestępczego procederu uczyniła sobie źródło utrzymania. Pomimo wcześniejszych postępowań i licznych zarzutów stawianych przez śledczych kobieta nie zaprzestała oszukiwania klientów.

Tym razem sąd zastosował wobec niej trzymiesięczny areszt. Zatrzymana na internetowych portalach ogłoszeniowych oferowała zazwyczaj do sprzedaży obuwie, odzież, torebki. Zarobione w ten sposób pieniądze wydawała na bieżące potrzeby.

Śledczy ustalają jeszcze inne oszukane osoby i kwotę wpłaconych przez nich pieniędzy. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca działał w tzw. recydywie sąd może zwiększyć karę, wówczas kobiecie będzie groziła kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
policja radomsko oszustwa internetowe radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE