Areszt dla recydywisty. 29-latek ma na koncie rozboje i kradzieże

Areszt dla recydywisty. 29-latek ma na koncie rozboje i kradzieże Fot. KPP Radomsko

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku wytypowali i zatrzymali sprawcę kradzieży oraz dwóch rozbojów. Mężczyzna ten usłyszał prokuratorskie zarzuty, a 16 stycznia 2021 roku sędzia Sądu Rejonowego w Radomsku zastosował wobec 29 – letniego radomszczanina areszt.

12 stycznia 2021 r. policjanci otrzymali informację, że do jednego ze sklepów w Radomsku wszedł mężczyzna, który zastraszył ekspedientkę metalowymi nożyczkami i zażądał wydania pieniędzy z kasy sklepowej. Przestępca ukradł 150 złotych i małą butelkę wódki. Sprzedawczyni nie odniosła żadnych obrażeń ciała.

- Kryminalni natychmiast zaczęli zbierać informacje, które następnie doprowadziły do ustalenia danych sprawcy rozboju. Analiza zebranych materiałów pozwoliła na zatrzymanie 29 – letniego mieszkańca Radomska, który do policyjnej celi trafił 15 stycznia 2021 roku. Dodatkowo, kryminalni ustalili, że mężczyzna ten w styczniu bieżącego roku dokonał jeszcze innego rozboju oraz kradzieży zuchwałej. 9 stycznia zmusił starszą panią do wydania pieniędzy. Wystraszona kobieta oddała mu 20 złotych, bo tyle pieniędzy miała przy sobie. Dzień wcześniej wyrwał torebkę, kobiecie, która przechodziła przez jedno z podwórek w centrum Radomska. Sprawca zabrał 50 złotych a torebkę oraz znajdujące się w niej dokumenty i przedmioty wyrzucił. Policjanci podczas przeszukiwania terenu odnaleźli torebkę. Zatrzymany podczas rozmowy z policjantami przyznał się do zarzucanych mu czynów. Nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

16 stycznia 2021 roku prokurator prowadzący śledztwo wnioskował o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Przy czym, w tym przypadku sąd może zwiększyć wymiar kary, ponieważ 29 – latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Więcej o:
radomsko policja radomsko kradzież zatrzymanie recydywista
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE