Aquara już otwarta! W pierwszym dniu bezpłatne wejście

Fot. Wojciech Bojdo

Oficjalnie otwarto dziś długo wyczekiwany kompleks sportowo-rekreacyjny „Aquara”. Od godz. 15 radomszczanie mogą już korzystać z nowego basenu, dzisiaj wyjątkowo za darmo. Zaplanowano również szereg atrakcji towarzyszących otwarciu.

Przecięcia wstęgi dokonali wspólnie prezydent miasta Radomska Jarosław Ferenc, przewodniczący rady miejskiej Tadeusz Kubak, wiceprezydent Monika Andrysiak, zastępca dyrektora ds. inwestycyjnych w PGK Radomsko Jacek Belka, poseł Anna Milczanowska i wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra. Później obiekt poświęcił ks. Antoni Arkit - proboszcz parafii pod wezwaniem św. Lamberta w Radomsku. 

Pierwsi radomszczanie weszli na teren Aquary już o godz. 15. Pierwsza godzina pływania była darmowa, natomiast jednocześnie w budynku mogło przebywać 120 osób. W tym samym czasie na placu przed parkiem wodnym odbywają się gry i zabawy dla dzieci oraz charytatywne stoisko dla Miłka Małysa. Gwiazdą wieczoru będzie pochodząca z okolic Radomska piosenkarka, modelka i aktorka Sylvia Novak.

- Warto marzyć, bo marzenia się spełniają. Dzisiaj jest historyczny dzień. Otwieramy piękny obiekt dla mieszkańców Radomska i nie tylko. Myślę, że inni mogą nam zazdrościć. Jest to naprawdę to, o czym marzyliśmy – mówi Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

- Jest to obiekt piękny i naprawdę nowoczesny. Myślę, że będzie dobrze służył mieszkańcom Radomska i nie tylko. Wchodząc tutaj, mamy bardzo wiele atrakcji. Jest strefa nieodpłatna, czyli wodny plac zabaw oraz park edukacyjny. W środku mamy halę główną, basenową. Jest też basen zewnętrzny oraz zjeżdżalnie. Posiadamy również bardzo dobrze wyposażone pokoje gościnne – wymienia Marek Wyciszkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku.

O godz. 15.00 nieckę sportową przejęło Synchro Show - wodny pokaz artystyczny, który będzie można zobaczyć raz jeszcze o godz. 17.30. W międzyczasie „Animacje z syrenami”, warsztaty pływania synchronicznego, a do samej godziny 20.00 warsztaty nurkowania.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko aquara radomsko otwarcie basenu aquara otwarcie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE