Apel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego

Apel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego Fot. WOT

Koronawirus to wciąż duże zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Wirus nie zniknął i wciąż atakuje. Jesteśmy w sytuacji, kiedy czwarta fala zachorowań na COVID-19 przybiera na sile. Dlatego tez, aby nie dopuścić do powtórzenia scenariusza sprzed roku, kiedy to stanęliśmy w obliczu ogromnej liczby zachorowań i wprowadzenia w całym kraju lockdownu, musimy nauczyć się żyć z zasadami sanitarnymi, traktować je jako część naszego codziennego życia i w dalszym ciągu respektować.

Wobec powyższym Państwowy Inspektor Sanitarny w Radomsku zwraca się z apelem o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń i nakazów oraz zastosowanie poniższych zasad:

• W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza wystąpienia gorączki i innych objawów grypopodobnych, należny pozostać w domu i zaniechać pójścia do pracy, szkoły czy na uczelni.
• Należy przestrzegać zasady DDM (dezynfekcja, dystans, maseczka) w zakładach pracy, podczas imprez masowych oraz we wszystkich przestrzeniach zamkniętych takich jak sklepy, centra handlowe, urzędy, kościoły itp.
• Korzystanie z dostępnych i bezpłatnych szczepień przeciw COVID-19, których celem jest przede wszystkim ochrona przed ciężkim przebiegiem choroby oraz trudnymi do przewidzenia powikłaniami.

Nasze odpowiedzialne zachowanie oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów będą miały wpływ na rozwój sytuacji i dynamikę rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko powiat radomszczański zakażenia radomsko koronawirus województwo łódzkie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE