Anna Milczanowska wstrzymała się od głosu w sprawie ustawy „lex Kaczyński”

Anna Milczanowska wstrzymała się od głosu w sprawie ustawy „lex Kaczyński” Fot. Zrzut ekranu/iTV Sejm

Sejm we wtorek, 1 lutego wieczorem odrzucił projekt ustawy covidowej w pierwszym czytaniu. „Za” odrzuceniem wniosku opowiedziało się 253 posłów i posłanek, „przeciw” było 152. Aż 37 wstrzymało się od głosu – w tym posłanka z Radomska Anna Milczanowska (PiS).

Projekt tzw. „lex Kaczyński" zakładał m.in. to, że pracodawcy mieli żądać od pracowników bez względu na to, czy przeszli oni chorobę i są zaszczepieni, podawania informacji o posiadaniu negatywnego wyniku testu diagnostycznego. Pracownik, który nie poddał się testowi, mógłby zostać zobowiązany do zapłaty odszkodowania – nawet 15 tys. zł, jeśli zostałoby potwierdzone, że zaraził koronawirusem innego pracownika. Opozycja nazwała projekt „lex konfident".

Za odrzuceniem projektu głosowali wszyscy posłowie KO, Lewicy, Koalicji Polskiej, Konfederacji, Polski 2050, Porozumienia, Kukiz'15, Polskich Spraw oraz PPS, a także 24 posłów PiS. Przeciw głosowało 151 posłów PiS, a także jeden poseł niezrzeszony - Łukasz Mejza. Od głosu wstrzymało się 37 posłów z PiS - w tym Anna Milczanowska. 18 posłów nie brało udziału w głosowaniu.

Więcej o:
Anna Milczanowska Poseł Anna Milczanowska Prawo i Sprawiedliwość Anna Milczanowska Radomsko Lex Kaczyński
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE