Anna Milczanowska: wspieramy seniorów i jesteśmy wiarygodni

Fot. Wojciech Bojdo

O działaniach polskiego rządu skierowanych do seniorów, mówiła poseł Anna Milczanowska (PiS) podczas zorganizowanej w Radomsku konferencji prasowej.

Anna Milczanowska podkreślała, że za czasów rządów PO-PSL dążono do wydłużenia wieku emerytalnego. Tymczasem, rząd Prawa i Sprawiedliwości podjął działania, dzięki którym seniorom żyje się lepiej.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest przede wszystkim wiarygodny. Już w 2015 roku, gdy wygraliśmy wybory, zapowiadaliśmy, że będziemy obniżać wiek emerytalny. I dotrzymaliśmy słowa. Jeśli chodzi o naszą politykę senioralną, warto wspomnieć też o waloryzacji emerytur. Na przestrzeni ostatnich lat, to są wzrosty kilkusetzłotowe. Nie zapominajmy również o programach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, kierowanych do seniorów, takich jak: Aktywni Plus, czy Senior Plus. Są też darmowe leki dla osób powyżej 75. roku życia - mówiła posłanka Anna Milczanowska. 

Parlamentarzystka mówiła też o tarczach osłonowych oraz wsparciu seniorów w postaci 13 i 14 emerytur.

- Trzynasta emerytura funkcjonuje już od dawna, natomiast czternasta emerytura została wprowadzona kilka lat temu i zostanie na stałe – zapewniła Anna Milczanowska.

W spotkaniu z dziennikarzami, oprócz poseł Anny Milczanowskiej, wzięli udział miejscy i powiatowi radni Prawa i Sprawiedliwości.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko anna milczanowska prawo i sprawiedliwość pis konferencja seniorzy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE