Anita Janczak: Chcemy zakupić 4 tys. książek

Anita Janczak: Chcemy zakupić 4 tys. książek Fot. Z. Kołaczkowski

Znamy wyniki głosowania mieszkańców Radomska w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego. Decyzją radomszczan, zrealizowanych zostanie aż 11 zadań. Miasto przeznaczy na nie milion złotych. Wśród wygranych, jest projekt MBP w Radomsku.

Pomimo że zmienił się system głosowania, który był weryfikowany był poprzez SMS, w tej edycji Budżetu Obywatelskiego zagłosowało ponad trzy tysiące osób.

Wśród projektów, które wygrały, jest między innymi zakup nowości wydawniczych do miejskiej biblioteki. Kwota to ponad 107 tys. zł. Na ten projekt oddano 870 głosów. Swojego zadowolenia z tego faktu nie kryje Anita Janczak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku.

- Ten „złoty medal”, czyli zajęcie pierwszego miejsca w budżecie obywatelskim, to wspólny sukces radomszczan, naszych czytelników i naszych przyjaciół. To dzięki nim zdobyliśmy największą liczbę głosów. Bardzo chciałabym serdecznie wszystkim podziękować – mówi Anita Janczak, w rozmowie z Irkiem Staszczykiem.

Anita Janczak, będzie gościem portalu Radomsko24.pl. Rozmowa w programie „Staszczyk niezależnie” w piątek 7 stycznia o godzinie 19.45. Zapraszamy do oglądania i komentowania.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk anita janczak
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE