Andrzej Plutecki usunięty z PIS-u

Jak potwierdził poseł Antoni Macierewicz podczas wizyty w Radomsku, Andrzej Plutecki, wicestarosta powiatu radomszczańskiego, został usunięty z Prawa i Sprawiedliwości.

Jak potwierdził poseł Antoni Macierewicz podczas wizyty w Radomsku, Andrzej Plutecki, wicestarosta powiatu radomszczańskiego, został usunięty z Prawa i Sprawiedliwości.

Konferencja prasowa oraz spotkanie z posłem Macierewiczem odbyły się w poniedziałek 12 listopada.

 

Jaki był powód usunięcia Andrzeja Pluteckiego z PiS-u?

- Najważniejsze zarzuty dotyczą niewypełniania obowiązków organizacyjnych w związku z płatnością składek oraz prezentowania linii politycznej niezgodnej z linią Prawa i Sprawiedliwości odnośnie prywatyzacji pewnych ważnych przedsiębiorstw, głównie chodzi oczywiście o służbę zdrowia, szpital. Te dwie kwestie zdecydowały o stanowisku członków Prawa i Sprawiedliwości. - powiedział podczas konferencji prasowej Antoni Macierewicz.

Jak zaznaczył Antoni Macierewicz, Andrzej Plutecki może na posiedzeniu zarządu PiS przedstawić swoje stanowisko i odwołać się do podjętej decyzji.

- Uważam, że zarówno działania medialne, jak i przede wszystkim programowe Andrzeja Pluteckiego, jego stanowisko wobec służby zdrowia oraz niedopełnianie obowiązków, które ciążą na wszystkich członkach PiS-u, nadwyrężyły moje zaufanie wobec niego - dodał Antoni Macierewicz.

Macierewicz, który jest szefem piotrkowskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości, podkreślił też, że w ciągu najbliższych dni ze strony PiS-u może pojawić się rekomendacja nowej osoby na stanowisko wicestarosty, piastowane obecnie przez Pluteckiego.

 

Po konferencji prasowej Antoni Macierewicz spotkał się z radomszczanami.

Więcej o:
pis antoni macierewicz andrzej plutecki
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE