Andrzej Barszcz: Treści ustawy na stronie rządowej nie ma

Andrzej Barszcz: Treści ustawy na stronie rządowej nie ma Fot. M. Kołaczkowski

Cały czas można składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego. W Radomsku takie wnioski przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Dodatek będzoe przysługiwał gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

- Do nas (Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - red.) od 18 sierpnia wpłynęło już ponad 5 tysięcy wniosków i to są tylko wnioski o dopłatę do węgla - mówi Andrzej Barszcz, dyrektor MOPS w Radomsku.

- Co do dopłat do innych paliw np. gaz LPG teraz trwają prace w Sejmie. Projekt ustawy gdzieś jest. Jest metryka na stronie rządowej, a treści ustawy nie ma. Mówi się tylko o kwotach tysiąc czy dwa tysiące w zależności od środka, którym dane gospodarstwo oprócz węgla pali - dodaje Andrzej Barszcz dyrektor MOPS w Radomsku.

W piątek 9 września gościem portalu Radomsko24.pl w programie „W Temacie” będzie Andrzej Barszcz, dyrektor MOPS w Radomsku. Początek o 19.45.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk andrzej barszcz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE