Amelin: samochód uderzył w ogrodzenie. Kierujący z pojazdu wyszedł z butelką piwa. Wcześniej pił wódkę. Nigdy nie miał prawa jazdy

Fot. Klaudia Gajda/ KPP Radomsko

W poniedziałek, 20 czerwca 2022 r. ok. godz. 13.00 w Amelinie w gminie Radomsko samochód osobowy uderzył w ogrodzenie budynku. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia komunikacyjne.

Z informacji, przekazanych portalowi Radomsko24.pl przez dyżurnego Komendy Powiatowej PSP w Radomsku wynika, że samochodem podróżowała jedna osoba.

Na miejsce zdarzenia docierają służby ratunkowe, w tym pogotowie gazowe, ponieważ istnieje ryzyko, że pojazd uszkodził instalację gazową.

W miejscu zdarzenia występują utrudnienia komunikacyjne. Droga jest zablokowana.

AKTUALIZACJA: Sprawcą zdarzenia okazał się 26-letni mieszkaniec gminy Radomsko. Mężczyzna zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym uderzył w ogrodzenie jednego z domów.

- Sprawca zdarzenia powiedział policjantom, że przed rozpoczęciem jazdy samochodem spożywał wódkę. Świadek zdarzenia powiedział, że gdy mężczyzna wyszedł z samochodu, trzymał w ręce butelkę z piwem. W policyjny alkomat wydmuchał 2,7 prom. alkoholu – mówi portalowi Radomsko24 Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Jak się okazało mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. złotych. Stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Więcej o:
amelin gmina radomsko policja radomsko wypadek kolizja ogrodzenie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE